Mexiko se cvičením a přírodním detoxem

Každý z nás mívá občas pocit, že by potřeboval někam „vypadnout“. Odpojit se od běžných denních starostí, načerpat energii a také udělat něco pozitivního pro své tělo, třeba jej vyčistit a zhubnout pár kilogramů.

Můj osobní, opakovaný pobyt v Mexiku mi vždy tyto bonusy přinesl. Vzdálenost „za velkou louží“ je tak velká, že se mi můj mozek vždy přirozeně odpojí od běžných denních starostí, prostě je hodí za hlavu. Přestane mi vyzvánět telefon a po pár dnech odejde i moje přirozená potřeba neustále kontrolovat emaily, jelikož jich chodí postupně méně a méně. A tak začne opravdový relax a regenerace pro moje tělo a mojí mysl.

Pohyb a skvělé jídlo

Mým denním rituálem se v Mexiku stala snídaně s papayou. Papaya je ovoce vyjímečné chuti, kterou nezakusíme, pokud si jí koupíme u nás v supermarketu. Vyzrálá papaya je plná enzymů, vitamínů a minerálů, které jsou prospěšné pro náš trávicí trakt, pro detox a skvěle se po ní hubne!

Mexiko je plné barev a chutí. Pochopila jsem, že nabízí potraviny prospěšné pro moje tělo, jakými jsou nejenom vyzrálé ovoce a skvělá zelenina, ale i ryby, zejména pokrm zvaný seviche. Ryba a mořské plody „uvařené“ v limetkové šťávě a skvěle ochucené způsobí explozi chutí ve vašich ústech, zasytí vás, ale po tomto pokrmu nestloustnete, právě naopak. Pokud jste vegetariáni, tak je Mexiko pro vás ta pravá země. Nemusíte konzumovat maso a ryby. V městečku Playa del Carmen jsou specializované malé restaurace a kavárny se speciálními nabídkami pro vegetariány nebo pro lidi, kteří chtějí očistu těla.

Nikdy jsem nenachodila tolik kilometrů jako v Mexiku, konkrétně v Playa del Carmen. Každé ráno jsem šla několik kilometrů po pláži, pak si zaplavala a zase šla pěšky domů. Chůze je velmi přirozený pohyb při kterém se nejlépe hubne, a který podporuje přirozený detox našich tělesných orgánů.

Další možností je cvičení. Tato část Mexika se stala místem, kde se setkávají lidé, kteří fandí zdravému životními stylu, cvičení, skvělé stravě, pobytu na slunci a u moře.

V rámci našeho pobytu budeme cvičit každé ráno jednoduché protahovací, lehce posilovací a relaxační cvičení, tak aby jej zvládli všichni. Povede jej zkušená lektorka Gabriela Svobodová. Cvičení bude probíhat na střeše apartmánů, kde budeme ubytovaní, a to pod malou pergolou s výhledem na tropickou zahradu a moře.

Podle vzájemné domluvy pak můžeme zařadit i meditaci, dechová cvičení a ranní nebo večerní procházku po pláži. Meditace a dechová cvičení budou se mnou. Vše je dobrovolné.

Přírodní detox

Přírodní detox, očistu můžeme nastartovat společně s jídlem. Ukáži a navrhnu vám první den co a jak jíst. Můžeme si jídlo připravovat společně nebo každý zvlášť je to jen na vás. Apartmány mají velké a velmi dobře vybavené kuchyně, kde je možné vše udělat. Kousek od ubytování jsou obchody, kde je možné nakoupit všechny kvalitní suroviny. Také je možné zvolit alternativu restaurací.

Teplé a příjemné podnebí v Mexiku nastolí pohodu a celkově přirozeně sníží potřebu konzumace jídla. Detox je tak naprosto přirozený a bez zbytečného stresu. Neobjevují se vám různé neodbytné chutě na sladkosti či jiné nezdravé typy potravin. Vše se dá velmi klidně zvládnout.

Nicméně detox, očista je dobrovolná. Každý může jíst co chce a na co bude mít chuť je to jen možnost a přidaná hodnota pobytu.

Ceny v Mexiku jsou podobné jako u nás a spíš nižší. Pokud budete jíst na ulici, tak pořídíte večeři za 50-100 korun i se skvělým zážitkem. Jídlo na ulici je čerstvé a bezpečné. Pokud půjdete do restaurace, tak se podle typu restaurace ceny pohybují od 100 po 300 Kč za večeři. Samozřejmě si můžete dát večeři i dražší v luxusní restauraci.

V Playa del Carmen spolupracuji s místním Mayským bylinářem. Ten nám přinese místní byliny, ze kterých si pak můžeme společně připravovat očistné čaje.  Zároveň nám něco řekne o mayské bylinářské historii. Jedná se o tradiční byliny, které jsou hodně podobné těm našim Evropským, ale rostou na území Mexika. Jejich účinky mám osobně vyzkoušené. Jsou velmi jemné a příjemným způsobem detoxikují tělo.

Ubytování

Ubytování je zajištěno v luxusních apartmánech. Ty jsou situované v centru Playa del Carmen, kousek od všech obchodů a restaurací, ale zároveň jsou klidné s výhledem do tropické zahrady, která je součástí příjemného komplexu i s menší bazénem. Od apartmánů to je zhruba 200 metrů k moři na veřejnou pláž. Pláží je v Playa del Carmen více, můžete si vždy zajít tam, kde se vám to bude líbit.

Každý apartmán má 150 m2. Jeho součástí je dobře vybavená kuchyň se všemi spotřebiči, nádobím a kávovarem. Dále v apartmánu najdete obývací místnost se sedací soupravou a jídelnu. Každý apartmán má dvě ložnice se spojenou velkou postelí nebo dvěma oddělenými. Ke každé ložnici patří jedna koupelna s toaletou a sprchou. Ubytování je velmi komfortní, připravené pro šest osob, ale v rámci našeho pobytu budou v apartmánu pouze čtyři osoby. Dvě v jedné ložnici s vlastním sociálním zařízením a dvě v druhé ložnici s vlastním sociálním zařízením. Tyto čtyři osoby budou mít společnou kuchyň, obývák a jídelnu a také balkon, který je součástí každého apartmánu včetně zahradního nábytku. Malým bonusem je pračka a sušička.

Ostatní skvělé aktivity

Playa del Carmen je menší městečko na Yucatánu, zhruba dvě hodiny jízdy od mezinárodního letiště v Cancúnu. Je to místo, kde hodně svítí slunce a její pláže omývají vody blankytného teplého Karibského moře. Přímo v Playa del Carmen můžete zažít rušný noční život, můžete nakupovat i se pobavit v místních barech. Kousek od tohoto místa však najdete přírodu se všemi jejími krásami, spirituální centra, pyramidy i cenoty. V případě zájmu můžeme jednotlivě i ve skupince podnikat celou řadu výletů nebo i meditačních technik. Co je možné?

Mini kurz vaření mexického jídla – naučíme se jak správně připravovat základní mexické pokrmy za asistence rodilého Mexičana.

Očistný temazcal – jedná se o očistnou saunu typickou pro mayskou kulturu. Je to jedinečný zážitek a rozhodně jí doporučuji v rámci očisty těla, ale i psychiky. Více o temazcalu se dočtete zde

Cacaový rituál – kousek od Playa del Carmen je v džungli malé spirituální centrum. Zde můžeme společně absolvovat pravý, nefalšovaný cacaový rituál, který původně vznikl právě v Mexiku.

Šamanské léčení – ve stejném centru je možné absolvovat velmi příjemný očistný rituál a šamanské léčení s obsidiánem a řízenou meditací.

Plavání v cenotech – cenoty jsou velké propadliny v zemi, kde vytryskla sladká voda z podzemí a vytvořila jezírka, ve kterých se dá koupat. Proplouváte jeskyněmi a kolem vás mohou být i malé želvy nebo rybičky.

Výlety za památkami – na Yucatánu najdete celou řadu archeologických zón z doby mayské říše včetně sedmého divu světa Chichen Itza. I tam je možné zorganizovat výlet.

Koupání a šnorchlování – v okolí najdete ostrov Isla mujeres, kde jsou bělostné pláže a příjemné šnorchlování na korálovém útesu

Plavání s karetami obrovskými i delfíny – je možné zařídit výlet na šnorchlování ve společnosti želv Karet velkých, ale také do velkého přírodního delfinária, kde se starají o delfíny, ale zároveň umožňují omezenému množství lidí s nimi plavat.

Všechny aktivity jsou dobrovolné, vše je vedeno v klidu a pohodě. Důležité je abyste se cítili dobře!

Cítíte, že to je právě pro vás? Chcete si odpočinout, načerpat síly, očistit se nebo zhubnout pár kilogramů? Tak pojeďte! Pobyt je určen primárně pro ženy, ale i mužům je otevřený.

Termín: 10.2. – 20.2.2024

Místo: Mexiko, Playa del Carmen

Cena: 18 500,-Kč za osobu.

V ceně je:

 • ubytování v luxusním apartmánu pro čtyři osoby (10 nocí)
 • transfer z letiště a pak zpět na letiště
 • cvičení 1x denně po dobu celého pobytu (tedy celkem 8x )
 • pro každou osobu 1x za pobyt absolvování sezení Access bars se mnou
 • meditace a dechová cvičení se mnou
 • přednáška mayského bylináře a základní byliny, které nám poskytne
 • mini kurz vaření mexického jídla
 • po celou dobu moje asistence. Pomohu vám zařídit vše potřebné, přeložím vám co bude třeba, půjdu s vámi do šamanského centra i do očistného temazcalu.

Co není v ceně:

Letenka – momentálně se ceny letenek pohybují mezi 20-30 tisíci (zpáteční). Tedy Praha – Cancún a Cancún – Praha. S nákupem letenky vám velmi ráda pomohu. Pokud o pobytu uvažujete, doporučuji jí koupit co nejdříve s ohledem na stoupající ceny.

Běžně létáme společným letem, tedy pokud si chcete koupit letenku sami, tak vám dám číslo letu, který koupit. Na pobyt s vámi poletí lektorka cvičení a poskytne vám pomoc při cestě, pokud jí budete potřebovat.

Stravování –  není v ceně

Výlety a ostatní aktivity nad rámec pobytu

Pobyt je koncipovaný maximálně pro 12 osob

Velmi ráda vám zodpovím všechny vaše případné dotazy.  Pokud vás pobyt v Mexiku se cvičením a detoxem zaujal, tak mě prosím kontaktujte

emailem: anetabenediktova@seznam.cz

telefonem: +420 720 680 451 ideálně přes whatsapp

 

Nejsem cestovní kancelář. Pobyty jsou primárně určené pro moje klienty, kteří chodí ke mě do poradny na přírodní léčení. Je to bonus a nadstavba léčby. Ráda však přivítám i jiné osoby. Všechny aktivity jsou dobrovolné, vše je vedeno v klidu a pohodě. Důležité je abyste se cítili dobře!

 

Odebírejte novinky z mého blogu

Přihlaste se k odběru novinek na mém blogu a zůstaňte se mnou ve spojení. Jakmile tu bude něco nového, budete o tom vědět mezi prvními.

Komentáře
 1. Jarmila Fialová napsal:

  Dobrý den,
  ráda bych se manželem účastnila tohoto krásného zájezdu do Mexika.
  Máte ještě místo?
  Děkuji za odpověď.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů.