Aneta Benediktová

Jsem váš průvodce v přírodní léčbě

Kdysi dávno jsem někde četla zajímavý citát, a nevím kdo je jeho autorem. Nicméně tento citát se stal mým životním krédem:

„Vše, co se ti v životě děje je jen a jen pro tvé dobro, i když v tuto chvíli to tak nevypadá.“

To, že jsem nemohla z politických důvodů studovat medicínu bych mohla brát jako velkou křivdu. Ale pravděpodobně jako vystudovaná lékařka bych nikdy neměla odvahu jít alternativním směrem, léčit přírodně bylinami.

Jako zdravotní sestra

Jako zdravotní sestra jsem nastoupila do nemocnice na chirurgické oddělení v bývalých Sudetech, kde vše fungovalo úplně jinak, než nás ve škole učili. Náročné prostředí a praxe mě hodně naučila. Nestěžovala jsem si, mělo to tak být. Tuto zkušenost velmi využívám ve své práci.

Život mi ukazoval dál moji cestu, i když v určitých úsecích jsem nechápala proč se to tak děje. Ale věřila jsem, věřila jsem životu.

Měla jsem možnost se učit nejenom od lékařů, ale i od tradičních bylinářů a osobností alternativní medicíny.

Na diplomy si nepotrpím

MUDr. Zelenka – sportovní lékař, Ing. J.Janča – badatel v oblasti alternativní medicíny, bylináři A.Zentrich, P. Váňa, MUDr. R.Růžička CSc. – akupunktura a čínská medicína, MUDr. Z.Šos – Penzelowa akupunkturní masáž, Bhante Sujiva a Dassana – buddhističtí mniši a učitelé. Ti Všichni mi dali úžasné znalosti, poznatky a zkušenosti, ze kterých čerpám.

Nepotrpím si na různé diplomy a certifikáty, byť jich mám v deskách hromadu. Myslím si, že nejdůležitější je, co člověk opravdu umí. Mě učily nejenom kurzy, ale i knihy a hlavně praxe.

V životě jsem se dostala do několika krizových situací, kdy jsem přemýšlela, jestli koupím pět anebo deset rohlíků a k tomu sýr nebo máslo. Stále jsem však věřila, že vše je pro mé dobro. V té době jsem neměla auto, ale potřebovala jsem se nějak dostat za mými klienty, kteří ke mně pravidelně chodili na reflexní terapii a akupunkturní masáže.

Jak jsem to dělala? Jezdila jsem vlakem s 20 kilovým masážním lehátkem a batohem plným pomůcek k masáži. S tímto lehátkem jsem se nejdříve musela městskou dopravou dostat na nádraží a pak vlakem do daného města. Věřila jsem a zvládla jsem to! Byla to úžasná škola života.

 

Krizová situace

Krizová situace v mém osobním životě mě připravila o střechu nad hlavou, ale v tom okamžiku mi přišla další příležitost, díky které se mě, mému synovi a mému bývalému manželovi podařilo vybudovat úžasnou rodinnou firmu, která pomáhá lidem. Firmu Serafin-byliny s.r.o., firmu bylinných čajů, tinktur, doplňků stravy.

Často se mě lidé ptají, proč zrovna Serafin. To jsem jednou tak seděla v meditaci v době, kdy jsem prožívala jednu ze svých životních lekcí…a najednou jsem to věděla. Serafíni jsou poslové světla a naděje! Stejně jako byliny. Postupně jsem vytvořila receptury čajů, tinktur, kapslí a ostatních výrobků, které sama ve své praxi s velkým úspěchem používám. Díky píli mého bývalého manžela a mého syna mohly všechny tyto výrobky spatřit světlo světa a mohli je lidé začít nakupovat. Nyní jsem celou firmu předala synovi a věnuji se již pouze alternativní medicíně – poradenství. Vždyť to je moje poslání… A jak to vše pokračuje dál? Přečtěte si můj příběh zde

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Stáhněte si zdarma ebook

Jak zvládnout stres a napětí

Ebook plný praktických rad. Co to je stres? Jak stres vzniká a co nám způsobuje? A hlavně mé osobní rady jak s ním zacházet v každodenním životě. To se dočtete v mém ebooku, který si právě nyní můžete stáhnout zdarma.