Medicinální houby

Využití v přírodní léčbě

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Chcete vyzkoušet léčivé houby?

V Serafinu jsem pro vás připravila medicinální houby ve formě tinktur a kapslí. K přírodní léčbě je možné využít byliny, ale i léčivé houby. Ty mají silné stimulační účinky na imunitní systém, působí proti virům, bakteriím i plísním.

Všechny moje články, které se zabývají jednotlivými léčivými houbami

Shitaké – tajná královna mezi houbami

Mnozí znají Shitaké jako výtečnou jedlou houbu, která se používá zejména na přípravu skvělých asijských jídel. Shitaké však patří mezi přírodní houby se silnými léčivými účinky.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Čaga - dravec mezi léčivými houbami

Chaga nebo také Čaga , česky rezavec šikmý je dřevokazná houba, která nejčastěji roste na břízách, méně často také na dalších listnatých stromech v severní Evropě, Rusku a dále v chladnějších oblastech Asie a Severní Ameriky. V tradiční medicíně v Rusku se využívá od 16. století a v Asii se používá několik tisíc let.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hericium - nebo-li „opičí hlava“

Hericium erinaceus je vynikající jedlá houba běžně známá jako Korálovec ježatý. Hericium se řadí do velké skupiny léčivých hub, které byly a jsou odedávna využívané v tradiční východní medicíně.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Cordyceps - houba nebo housenka?

Cordyceps  – housenice čínská patří mezi tradiční léčivé houby a postupně se její věhlas rozšířil po celém světě.  O účinku této houby vypovídá už její pozoruhodný životní cyklus.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Coriolus - zázrak z lesa

Dovolte mi představit vám zázračnou houbu, která se ukrývá v lesích u nás v Evropě, ale také v Asii a severní Americe. Jmenuje se Coriolus versicolor, česky Outlovka pestrá. Víte, že má i přezdívku? Krocaní ocas, jelikož tak vypadá.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Agaricus – „Boží houba“

Málo která přírodní houba stabilizuje imunitní systém tak účinně jako Agaricus.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Polyporus – houba pro vaši lymfu a imunitu

Polyporus umbellatus je úžasná léčivá houba pro podporu imunitního systému a zároveň detoxikaci a harmonizaci lymfatického systému. Eliminuje zadržování vody v těle a podporuje proudění lymfy v lymfatických cévách a umí si poradit s celou řadou bakterií.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Reishi – houba zdraví a dlouhověkosti

Lesklokorka lesklá nebo-li  Reishi  je léčivá  houba, kterou tradiční čínská medicína využívá pro léčbu různých onemocnění již několik tisíc let. Houba je natolik účinná, že byla původně určena jen pro léčbu císaře a jeho rodiny. Říkali jí „houba dlouhověkosti“.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK