Podle pravidel čínského orgánového pentagramu v lednu posilujeme močový měchýř. Jak o něj nejlépe preventivně pečovat?
Močový měchýř je dutý, roztažitelný orgán, sloužící jako rezervoár moče před jejím vyloučením z těla. U člověka má objem cca 600–1 200 ml, při naplnění 400–600 ml osoba obvykle pociťuje nutkání močit.
Močový měchýř je jangový orgán, který patří k elementu vody a jeho opačným, jinovým orgánem jsou ledviny. S těmi také úzce souvisí, a to nejenom funkčně, ale i v oblasti dalších vztahů.
Akupunkturní dráha močového měchýře prochází přes zadní část hlavy, krk, celou partii zad, po hýždích, zadních stehnech, lýtkách až k malíkům nohou.
Celou tuto tělesnou oblast dokáže ovlivnit sebemenší dysharmonie energie v akupunkturní dráze močového měchýře. Může nám způsobovat bolesti hlavy, krční páteře, velmi často bederní páteře, problémy s lýtky, achillovou patou, kotníky, ale i nárůstky v oblasti pod malíky na nohou a bortící se klenbu na dolních končetinách.
Správným působením na akupunkturní body dráhy močového měchýře můžeme předejít popsaným problémům, ale můžeme je i léčit. Používá se tlak – akupresura, jehličky – akupunktura a velmi oblíbené je i moxování, což je zahřívání odpovídajících bodů. Tímto způsobem se dá velmi dobře odstranit bolest páteře a někdy i chronické bolesti hlavy.
Přikládáním plátěných sáčků naplněných zahřátou kuchyňskou solí na oblast bederní páteře nebo plosek nohou můžeme přivést energii do dráhy močového měchýře a napomoci jeho léčení a regeneraci.
Narušená energie močového měchýře může mít i velmi silný vliv na naši psychiku a emoční prožívání. Podle knih velmi známého českého léčitele Ing. J. Janči se močový měchýř mimo jiné silně podílí na rozvoji epilepsie u dětí.
Velmi účinné jsou byliny. Nepostradatelnou bylinou pro podporu funkce močového měchýře je lichořeřišnice větší. Tuto jednoletou letničku s pestrobarevnými květy a výraznou ředkvičkovou chutí pěstovaly už naše babičky v truhlíkách za svými okny.
Květy i mladé listy můžete konzumovat přímo, plody se používají do bylinných čajů a velmi účinná forma je výtažek z poupat. Lichořeřišnice velmi účinně a rychle pomáhá při zánětech horních cest dýchacích, zánětech močového měchýře, ledvin, ale i gynekologických zánětech.
Bylina působí proti virům a bakteriím, podává se proti streptokokům, stafylokokům, e-coli a některým druhům salmonel.
Při chronických zánětech močového měchýře jsou nepostradatelnými pomocníky medicinální houby, které najdete v přípravku IMUNOfungin BIO a Ochránce.
Nyní už víte, jak nejlépe o svůj močový měchýř pečovat. Vyvarujte se prochladnutí, nezapomínejte na pitný režim a vyzkoušejte některou z našich bylinných kúr.
Přihlaste se k odběru novinek na mém blogu a zůstaňte se mnou ve spojení. Jakmile tu bude něco nového, budete o tom vědět mezi prvními.