Děložní myom je nezhoubný nádor, který vyrůstá z děložní svaloviny. Myomy můžou být uvnitř děložní dutiny, zvenku dělohy, nebo přímo ve stěně.
Někdy se myom nemusí projevovat několik let, jindy roste velmi rychle, vždy záleží na konkrétní situaci. Nejčastějšími příznaky růstu myomů jsou:
V děloze vzniká nový život. Děloha je symbolem mateřství a všech specifik ženskosti, symbolem plození, symbolem bezpečí pro počaté dítě, symbolem zrození a tvořivosti. Všechny nemoci dělohy souvisí přímo se selháváním ženství, ženského ega.
Myom může symbolizovat na tělesné úrovni nenaplněnou touhu ženského ega po prvním dítěti, nebo ještě po dalších dětech. Tato touha může být podvědomá, často neprojevená na úrovni vědomí.
Myomy také často symbolizují touhu po dalším prodlužování ženskosti nebo po „hraní“ fyziologicky mladších, a tedy vzrušivějších ženských rolí, byť čas těchto rolí objektivně pominul, a vývoj ženskosti by se proto měl ubírat už zcela jiným směrem. Některé ženy se však odmítají smířit s přirozeným vyhasínáním primárních fyziologických funkcí a snaží se na tomto místě zachránit vše, co se dá užíváním hormonální léčby, která by měla zastavit přirozený vývoj ženského těla a zakonzervovat mládí. Přirozeným přijetím fází ženského vývoje a zrání může každá žena předejít růstu myomů a cyst.
Strava je velmi silným zevním faktorem ovlivňujícím vznik myomů. Důležité v tomto ohledu je si uvědomit základní chyby ve stravování:
Pokud myom nepůsobí potíže, nemá tendenci k rychlému růstu, tak lékař myom pouze pravidelně sleduje. V případě, že myom nějaké potíže způsobuje (velmi silné krvácení, uzávěr děložního hrdla), je často doporučena hysterektomie (úplné odstranění dělohy) U bezdětných žen se lékaři snaží odstranit jen myomy samotné, je-li to možné.
Pokud myomy nezpůsobují potíže a nemají tendenci rychle růst, není důvod na akutní operaci. Myomy jsou nezhoubné!
Pro velkou část žen je ztráta dělohy na emocionální úrovni velmi bolestivá. Mnohé ženy se často po odstranění dělohy cítí, jako by ztratily kus sebe samotné, necítí se jako plnohodnotné ženy, a se ztrátou dělohy se dlouho vyrovnávají.
Po operativním vyjmutí dělohy často dochází k nástupu chronických bolestí páteře a dolních končetin, a také nepříjemným tlakům v oblasti podbřišku způsobeným pooperačními srůsty.
Hysterektomii je možné se v mnoha případech vyhnout. Většinu myomů lze léčit tak, že se myom nechá na místě a pravidelně se sleduje (každých šest měsíců), jestli se nezvětšuje. Jako doplňkovou léčbu může žena zvolit kombinaci správné diety, bylin, cvičení, práce na své psychice a změnách životního postoje.
Jako velmi účinný se mi osvědčil „rituál del útero“, který dopřávám ženám na mých kurzech a pobytech v Mexiku. Co to je za rituál najdete zde
Zajímá vás to? podívejte se zde
Bylinná léčba je účinná, ale je nutné ji užívat opravdu dlouhodobě. U žen ve věku 40 let a více se většinou nepodaří myomy úplně vstřebat, ale zastaví se jejich růst, nebo se zmenší. Postupným příchodem klimakteria se myomy smrští společně s dělohou a nedělají žádné problémy. Jak již bylo napsáno, myomy nejsou zhoubné a není bezpodmínečně nutné je operativně odstraňovat.
Můj tip:
Základní kúra na myomy: Střídat po dni čaje: Anticandid a Játra a k tomu denně užívat přírodní kapsle Femina natur a Coriolus
celou kůru najdete zde
Tato kůra není vhodná pro ženy, které se snaží otěhotnět
Pokud myom způsobuje silné menstruační krvácení, tak doporučuji ke kúře přidat ještě tinkturu z Kokošky a kapsle Vilcacora, a to vždy jen při menstruaci.
Popsanou kůru užívejte 2 měsíce s týdenní pauzou po jednom měsíci. Pauzu udělejte ideálně při menstruaci. Po 2 měsících pokračujte dál s kapslemi Femina natur a k nim si přidejte kapsle Vilcacora. Takto oba přípravky užívejte minimálně 6 měsíců ve frekvenci: užívat v týdnu, o víkendu pauza.
Přihlaste se k odběru novinek na mém blogu a zůstaňte se mnou ve spojení. Jakmile tu bude něco nového, budete o tom vědět mezi prvními.