Coriolus – zázrak z lesa

Dovolte mi představit vám zázračnou houbu, která se ukrývá v lesích u nás v Evropě, ale také v Asii a severní Americe. Jmenuje se Coriolus versicolor, česky Outlovka pestrá. Víte, že má i přezdívku? Krocaní ocas, jelikož tak vypadá.

Najdeme jí po celý rok na živých, poraněných i odumřelých kmenech či pařezech listnáčů, jelikož se jedná o dřevokaznou houbu. Proč jí nazýváme zázrakem z lesa? Jedná se o léčivou houbu, která stejně jako řada jejích kolegyň ( Reishi, Agaricus, Polyporus…) umí léčit velké množství bolístek našeho těla a velmi si rozumí s našim imunitním systémem. Ten jí, a především látky, které v sobě obsahuje, přímo miluje. Je to pro něj „dobrota“, která mu pomáhá, aby pracoval tak jak má, aby správně vytvářel imunitní odpovědi a přirozené protilátky.

Coriolus umí prostřednictvím buněk našeho imunitního systému najít nebezpečí a zdolat ho. Je udatným rytířem pro náš organismus. Umí zdatně zdolávat různé druhy patogenů. Ať už jsou to bakterie, viry, kvasinky, chlamydie, borélie. Mezi houbami v tomto ohledu prakticky nemá konkurenci. Je to prostě zázrak pro naše tělo a pro naše zdraví.

Kde všude uplatníme Coriolus?

Funguje všude tam, kde je potřeba vstřebávat novotvary, a to nejenom karcinomy jako takové, ale i cysty, myomy, uzlíky na štítné žláze. Má se velmi rád s dalšími léčivými houbami, v tomto případě zejména s Reishi, Čagou, ale i s bylinami jako je Vilcacora.

Je to houba vhodná při léčbě autoimunitních chorob. S ohledem na to, že léčivé houby a látky které obsahují nestimulují imunitní systém jako některé druhy bylin, ale modulují jej, tak je možné u všech autoimunitních chorob Coriolus užívat. Můžeme jej nasadit u autoimunitního zánětu štítné žlázy, u revmazoidní artritidy stejně tak i u autoimunitních zánětů střev jako je Crohnova nemoc a ulcerózní kolitidě

Coriolus je přeborníkem v boji se všemi druhy virů. Nasazujeme jej proti herpes virům, které způsobují opary, záněty trojklanného nervu či různé druhy bolestí. Umí likvidovat také papilomaviry (HPV), které souvisí s rakovinou děložního čípku nebo hrtanu.  Coriolus působí u všech zánětů způsobených viry jako jsou například chřipky, záněty horních cest dýchacích, plic a průdušek.

Coriolus si kromě virů poradí dobře i s bakteriemi, včetně nebezpečných a těch, které odolávají antibiotikům. Mluvíme tady o při infekcích způsobených E. coli. Jsou tím myšleny především močové infekce, pseudomonády, salmonely, zlatý stafylokok, streptokoky, mykoplazmata, chlamydie a další.

Coriolus také chrání játra, které ohrožuje poškozování kvůli ukládání tuků, ale také kvůli vlivu toxických látek. Mezi tyto látky patří třeba paracetamol, který může mít vliv i na selhání jater. Patří mezi ně i látky spojené s očkovacími vakcínami.

Coriolus má silné antioxidační účinky. Může se tedy používat jako prevence léčby degenerativních onemocnění nervů a mozku.

Coriolus mírní bolesti, zejména bolesti způsobené zánětem nebo útlakem míšních nervů. Používá se na léčbu chronické boreliózy, kdy dokáže společně s Ořešákem královským a tinkturou ze Štětky likvidovat borelie a zmírňovat příznaky chronické boreliózy.

Obrovská síla Coriolu jej předurčuje k použití jako léku budoucnosti. V Japonsku již byl extrakt z Coriolu zařazen do klasické medicínské léčby.

V současné době v Evropě dle zákonů EU a zejména České republiky je tato houba zařazena do kategorie potravin „nového typu“ s nedoloženými účinky, a tudíž není možné ji oficiálně používat v doplňcích stravy pro lidi, byť roste i v našich lesích a její účinky jsou prokazatelné.

Coriolus je natolik důležitá léčivá houby se skvělými účinky, že jej uvádíme na trh jako veterinární přípravek, který je však určen pro lidi, ač to na obal nesmíme uvést. Je to „zákonná možnost“ jak vám dopřát tento zázrak z lesa.

Moje tipy a kombinace:

Coriolus + Vilcacora + Femina natur – gynekologické cysty a myomy

Coriolus + kapsle Štítná žláza – autoimunitní zánět štítné žlázy, uzlíky na štítné žláze

Coriolus + Dračí krev – EB virus ( mononukleóza), HPV viry, opary

Coriolus + kapsle Ochránce – záněty a nachlazení

Coriolus + Agaricus + kapsle Vilcacora – následky očkování

Coriolus + IMUNOfungin BIO + kapsle Ochránce – pohlavní chlamýdie, mykoplasmata, kvasinky

Coriolus + IMUNOfungin BIO + Agaricus – plicní chlamýdie

Všechny přípravky jsou značky Serafin  www.serafinbyliny.cz   kde bohužel tyto informace nesmíme ze zákona uvádět

 

Odebírejte novinky z mého blogu

Přihlaste se k odběru novinek na mém blogu a zůstaňte se mnou ve spojení. Jakmile tu bude něco nového, budete o tom vědět mezi prvními.

Komentáře
  1. Jana napsal:

    Dobrý den chci se zeptat zda má corulius nějaké vedlejší účinky. děkuji Kubcova

  2. Petra napsal:

    Dobry den, mam rok suche oci, stupen 2 a ubytek slin ale to nepocituji. Sjogeruv syndrom byl vyloucena ale mam lehce zvysene autoprotilatky (ANA). Uzivam ocni sera z me krve a florex kortikoidy obcasne a reishi a coriolus 1x tydne, doporucila byste mi jeste neco na ty oci? Uzivam o zinek, kvalitni cecko, b, d, omega mastne atď dekuji moc za vas vas, novotna

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů.