Kouzlo přání

Žádná doba v roce není tak protknutá kouzlem přání jako doba adventu a čas Vánoc. Všichni od dětství máme Vánoce spojené s přáními a očekáváním, jestli se nám splní.

Jako děti jsme malovaly obrázky a později kostrbatým písmem prvňáčků psaly dopisy, které jsme nechávaly Ježíškovi za oknem, aby nám naše přání splnil.

Vánoce jsou magické, a většina z nás alespoň v koutku své duše věří na zázrak, na kouzlo splněného přání, a je jedno, jestli jsme děti nebo dospělý.

Je zajímavé, že často i velmi racionální lidé se v tento čas změní na malé děti očekávající zázrak. Většinu roku žijí v racionalitě toho, že:“… co si sám neudělám, to nebude, a zázraky jsou jen v pohádkách…“, ale o Vánocích si vezmou skleničku s voňavým svařeným vínem, sednou si do křesla a při pohledu do plamene svíčky na adventním věnci sní o zázracích a přáních. Kousek dětství zůstalo v každém z nás…

Málo kdo však ví, že Vánoce a splněná přání můžeme mít celý rok a stále. Je to jen a jen na nás!

Pousmály jste se „pod vousy“? To není potřeba, jelikož tento fakt je známý tisíce let jen my přes oponu svého „realistického, vědeckého světa nejsme schopni do svých srdcí tuto realitu přijmout.

Pokud se opravdu a hluboce zamyslíte nad sledem svého života, tak určitě někde v jeho historii objevíte úsek, kdy se vám zázračně splnilo vaše přání. Byli jste překvapeni, nechápali jste, jak se to stalo, ale stalo se to. A vy s velkým údivem a zároveň dětským úsměvem a radostí jste se těšili ze zázraku kouzla splněného přání.

Nyní se zkuste zamyslet nad tím, kdy a jak se to stalo. Nepokračujte ve čtení, opravdu se zamyslete. Připomeňte si jednu událost ve svém životě, kdy se vám nečekaně splnilo vaše přání.  Uzdravili jste se z nemoci, dostali jste nečekaný finanční dar či odměnu, která vyřešila vaše momentální nesnáze, zavolal vám člověk, které jste roky hledali, ozval se vám syn či dcera, kteří s vámi nekomunikovali, dostali jste svoji vytouženou práci snů….

Zamyslete se, co se dělo před touto událostí, zejména co se dělo ve vaší mysli, ve vašem podvědomí. Pravděpodobně přijdete na to, že přání, které jste měli bylo absolutně neoblomné. Neexistovala negativní myšlenka, která by měla sílu jej zpochybnit. Vlastně ve vaší hlavě, ve vašem podvědomí už to přání bylo hotové, reálné. Již jste seděli v novém modelu auta, které jste si přáli, už jste byli se svým synem či dcerou, už jste pracovali ve svém vytouženém zaměstnání. Nebyla myšlenka, která by vám dokázala tuto vaši představu zhatit.

Ano, to je to tajemství!

Tajemství splněných přání. Svoji realitu tvoříme svými myšlenkami. Důležité je vědět, že jí tvoříme těmi myšlenkami, které jsou zároveň spojené s emocemi. Myšlenka bez emoce je nic neznamenající prázdná věta napsaná v mozku.  Jestliže však myšlenka vytvoří nějakou emoci, tak právě emoce je tím „palivem“, které jí zhmotňuje v reálném světě.

Každý bedlivý čtenář si už jistě uvědomil, že se bavíme o všech myšlenkách, o všech emocích. Takže se to týká myšlenky vánočního přání, ale i negativní myšlenky spojené s negativní emocí. V našem mozku a těle obojí funguje stejně.

Stále tomu nerozumíte? Pokud se ve vaší mysli bude stále opakovat myšlenka …je podzim, období chřipek a viróz, všichni jsou nemocní i já určitě budu brzy nemocná…a tato myšlenka bude navíc spojená s emocí, v tomto případě emocí strachu, obav, tak věřte, že opravdu brzy onemocníte. Stejně tak to bude fungovat na vaše nebližší, jestliže takto o nich přemýšlíte s myšlenkou nemoci a emocí strachu o ně.

Už chápete? Chápete sílu svých myšlenek a jejich sílu se realizovat ve vašem životě? Pokud ano, tak jste si určitě teď položili otázku, co s tím? Co zejména s negativními myšlenkami a emocemi s nimi spojenými.

Vytvořte si ve své hlavě „Ochránce“. Vytvořte si představu někoho, kdo chrání vaše podvědomí, aby se tyto negativní myšlenky v něm neuhnízdily a nezačaly vytvářet emoce a následně vaši realitu. Představte si ho velmi reálně. Může to být světelná bytost se štítem, či silný bojovník s kopím a štítem. Představa je jen a jen na vás. Komunikujte s ním každý den, každou hodinu, každou minutu.

To, že myšlenky do vašeho mozku přicházejí je naprosto normální. Pokud myšlenka přijde, tak v první chvíli se nic neděje, ať už je pozitivní či negativní. Začne se dít až ve chvíli, kdy ji přijmete za svou, za svoji realitu a začnete jí prožívat, tedy vytvoříte emoci. Proto je zde váš „Ochránce“. Ten má za úkol neustále pozorovat přicházející myšlenky, včas je odhalit a následně svým štítem odrážet pryč, zejména ty negativní. Naopak do vaší reality bude pouštět pouze ty krásné, pozitivní spojené s kouzlem přání, tak jak to bylo ve vašem dětství.

Po čase takového „tréninku“ se svým „Ochráncem“ začnete zjišťovat, že se jeho přítomnost ve vaší hlavě pomalu rozpouští, že již sami zvládnete vidět vaše myšlenky a nakládat s nimi tak, aby váš život byl klidný a pohodový, aby do něj přicházeli jen nádherné věci, lidé a situace. To je kouzlo přání!

Dnes nastává magická doba adventu. Doba, kdy většina z nás alespoň v koutku duše má to své malé dítě, které věří na splněná přání. Tak si je splňte. Sílu na to máte. Pracujte po celý adventní čas se svým „Ochráncem“ a uvidíte co se bude dít…

Napište mi po Vánocích, jak se máte, jak se cítíte. Nezapomeňte kouzlo vánočních přání přichází….

Odebírejte novinky z mého blogu

Přihlaste se k odběru novinek na mém blogu a zůstaňte se mnou ve spojení. Jakmile tu bude něco nového, budete o tom vědět mezi prvními.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů.