Myška a strach

Před časem jsem viděla velmi zajímavý dokument týkající se emocí a zejména emoce zvané strach. Tým vědců zkoumal reakce nervového systému a také jak reaguje tělo, imunitní systém a všechny orgány na strach, a to krátkodobý i dlouhodobý.

Vědci udělali laboratorní pokus. Do jedné skleněné průhledné nádoby dali myš a do druhé velkého hada. Obě nádoby postavili na stůl a natočili tak aby zvířata na sebe dobře viděla.

Myš, která zpozorovala velkého hada, přirozeného predátora, se začala klepat a hledala si útočiště, které však ve sklenici nebylo. Stále se musela na hada dívat, tudíž vjem vyvolávající emoci strachu byl stále přítomný. Had však na ní nemohl, obě zvířata byla za sklem.

Jaký byl výsledek tohoto pokusu? Myš do několika hodin uhynula. Uhynula z důvodu trvalého strachu. Její tělo, jejích chemické reakce v něm, její imunitní systém…vše zkolabovalo.

Proč to píši?

Poslední dva týdny trávím v Mexiku. Rozhodla jsem se odjet z Evropy trvale sužované hypnózou strachu a nejistoty a načerpat novou energii. Z dálky prostřednictvím zpráv sleduji dění nejenom u nás, ale v celé tzv. vyspělé Evropě. Silně mi to připomnělo pokus s myší a hadem. Trvale a plíživě hypnotickým způsobem zapracovávaný strach do našich myslí je začíná intenzivně ovlivňovat.

Hypnóza strachu ovlivňuje tělo, mysl, imunitu, hormonální systém, chemické pochody v organismu…

Ve svém okolí slýchám slova typu, že covid podceňuji atd. To však není pravda. Vím, že zde tato nemoc je, ale také vím že, se musíme naučit s ní žít, stejně jako s celou řadou dalších onemocnění. Pokud se budu starat o své tělo a zejména o svoji mysl, tak pravděpodobnost onemocnění a těžkého průběhu je velmi malá. Ve stínu této novodobé nemoci zapadly rakoviny, těžké bakteriální záněty, autoimunitní nemoci a mnoho dalších, z mého pohledu nebezpečnějších chorob.

Položme si otázku, na co je potřeba tato společenská hypnóza? Odpovědět na ni neumím. Zkusme však odpovědi hledat. Nebuďme jako ta myška.

A co očkování?

Upřímně řečeno nevím. Nejsem vědec. Myslím si však, že by mělo být dobrovolné. Totalitní praktiky jsem již zažila a nechci se do této doby vrátit. Chci být svobodný, ale zároveň odpovědný člověk. Odpovědný sám k sobě i k druhým. Projevem mé odpovědnosti je například to, že se snažím o sebe maximální starat. Nemám vysoký tlak, nemám vysoký cholesterol, cukrovku či jiná onemocnění díky kterým by pak moje tělo nezvládlo infekci. Pokud mám pocit, že jsem nachlazená, tak prostě zůstanu pár dní doma.

Jsem zodpovědná k sobě i v tom, že kladu velký důraz na mentální a psychický odpočinek. Tím je třeba moje cesta do Mexika.

Moje cesta

Řada lidí v mém okolí mi říká…“ty se máš, já si to nemohu dovolit.“ Můj názor je, že si to může dovolit většina lidí v mém okolí. Je to jen otázka priorit. Prostě si nekupuji jiné hmotné statky a vydělané peníze investuji takto. Do rozvoje sebe sama. Teplo, moře, sluníčko, pyramidy, džungle…to vše jsou tak silné „energetizátory“, že přijedete domů nabití jako ielektrárna a tato energie vám určitě několik týdnů či měsíců vydrží.

Také poznání života jiných lidí, pochopení jejich mentality a převzetí některých jejich tradičních přírodních technik hodně pomáhá. A proč Mexiko? Prostě jsem si jej zamilovala. Velmi milí a přátelští lidé se zajímavými rituály. V Mexiku najdete jak chladnější hornatá území, tak i džungli s její téměř nesnesitelnou, a přitom nádhernou horkou vlhkostí, barevnými ptáky a roztodivnými živočichy. Moře Karibiku i Mexické zálivu vás pohladí a vyléčí. A také proč Mexiko? Protože sem můžete bez očkování a bez testů na cokoliv! Všichni se zde chovají se „zdravým rozumem“. Roušky v uzavřeném prostoru a dezinfekce rukou. To je vše!

Nenechte se hypnotizovat strachem. Používejte zdravý selský rozum! Najděte si cestu, na které vám bude dobře, kde načerpáte energii a radost. Nemusí to nutně být Mexiko. Mohou to být třeba Jeseníky či Šumava.

Starejte se o sebe! O své tělo o svou mysl, pozorujte v každé minutě, v každé sekundě nastavení vaší mysli a stále si ji přenastavujte na to pozitivní…ale to je již téma jiného příspěvek

 

V únoru se chystám opět regenerovat síly v Mexiku. Pojeďte se mnou. Více zde

Odebírejte novinky z mého blogu

Přihlaste se k odběru novinek na mém blogu a zůstaňte se mnou ve spojení. Jakmile tu bude něco nového, budete o tom vědět mezi prvními.

Komentáře
  1. David Žofák napsal:

    Zdravím a děkuji za trefný příklad toho, jak funguje strach. Mohl bych Vámi popisovaný experiment sdílet na facebooku s uvedením zdroje? Také bych se rád zeptal: jak se Vámi zmiňovaný dokument jmenuje?

    Děkuji!

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů.