Najděte svůj vnitřní klid

Pocit hlubokého vnitřního klidu, míru a spokojenosti nejsilněji zažívám při intenzivní meditaci a také určitou dobu po ní. Každá takto silně prožitá meditace ve mně zanechává vnitřní emoční vzpomínku.

Stejně tak jako ve vás zanechá vnitřní emoční vzpomínku jakýkoliv krásný životní zážitek. Následně je možné si tento pocit v běžné životě znovu vyvolat při vzpomínce na předchozí příjemnou situaci. Je to velmi dobrý způsob, jak překonávat životní těžkosti a naučit se velmi pomalými krůčky zůstávat i běžném životě ve stavu vnitřního klidu a spokojenosti.

Dříve, než budete číst dál, podívejte se na obrázek připojený k tomuto článku. Dobře si prohlédněte mladou ženu na obrázku. Je to mniška z kláštera v Barmě.

Seděla jsem s ní při její ranní modlitbě před stupou a nemohla z ní odtrhnout oči. Vyzařovala tak nesmírný vnitřní klid a mír, který se nesl v obrovské auře kolem ní a „hladil“ všechny kolemjdoucí. Její zpěv buddhistických manter zněl jako andělské chvalozpěvy, které vás a vaše podvědomí dostanou do stavu absolutního klidu. I dnes při vzpomínce na ní nebo při pohledu na její fotografii se moje podvědomí vrací nejenom k ní, ale zejména se velmi rychle přeladí na pozitivní vlnu příjemné vzpomínky a emocí s ní spojené.

Tento týden jsem po jednom a půl měsíci poprvé pracovala. Setkala jsem se se svými klienty a poslouchala nejenom jejich zdravotní obtíže, ale také názory a zkušenosti s prošlými dny koronavirové doby.

Většina z nich se shodovala na tom, že jim nucené zastavení velmi pomohlo. Pokud by nepřišlo, nikdo z nich by neměl sílu sám o sobě změnit práci, omezit své pracovní výkony, změnit běh života v rodině nebo třeba i zavolat kamarádce, se kterou se neviděl několik let. Prostě na nic nebyl čas. Život ubíhal v zběsilém tempu zaměřený na výkon a vlastnictví. A najednou den ze dne toto všechno ztratilo smysl. Do popředí se dostaly opravdové hodnoty. Rodina, vztahy, zdraví.

Většina mi řekla, že se již nechtějí vrátit tam, kde byli. Chtějí najít cestu vnitřního klidu.

Pochopili, že v emoci klidu se vše lépe zvládá. Že klid a vnitřní mír nedovolí být nemocný. Najednou mi přicházeli klienti s tím, že je přešly jejich chronické obtíže s trávením, bolestmi kloubů, hlavy aj. Na vlastní kůži zažili to, o čem jsme opakovaně v předchozích měsících spolu mluvili. Každá nemoc má psychický základ. A tak cesta vnitřního klidu je zároveň i cestou zdraví.

Existuje celá řada cest a metod, jak se postupně naučit měnit své podvědomí, změnit své vzorce chování, které nám přináší nepohodu a stres.

Existuje celá řada cest. Mnohé z nich jsem vyzkoušela. Osobně mi nejvíce vyhovují základy buddhistické filozofie a jejich postupy při meditacích. Není to jenom o sezení. Je to i o uvědomění si některých životních postojů. V buddhismu existují různá tělesná a dechová cvičení. Vše má však společný základ. Najít svůj vnitřní klid a být prospěšný pro druhé.

Rozmluvy s mými klienty mě přivedly na myšlenku, že je na čase mírně změnit styl mojí práce.

Poradny s irisdiagnostikou a bylinnou léčbou zůstanou. Nicméně jsem se rozhodla prakticky se učit metody meditací a dechových cvičení, které přinášejí vnitřní klid.

Chcete to zkusit se mnou? Zkusíme to společně! Pro úspěšná cvičení a meditace využijeme tu nejstarší a nejsilnější energii. Energii přírody. Vše bude probíhat venku v lese či na louce v klidném prostředí.

Zvu vás tedy na společné meditace. Nejbližší termíny jsou 16.5. a 5.6.2020 Obsáhlejší seminář, kde probereme a vyzkoušíme i témata změny vzorců chování, a také stravu pak 20-21.6.2020.

Vše najdete zde

Pojďme zkusit najít společně svůj vnitřní klid! Těším se na vás!

 

Odebírejte novinky z mého blogu

Přihlaste se k odběru novinek na mém blogu a zůstaňte se mnou ve spojení. Jakmile tu bude něco nového, budete o tom vědět mezi prvními.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů.