Podzimní zamyšlení nad rýmou

Před pár dny jsem se potkala s jedním lékařem, a ten mi se zaujetím vyprávěl, jak je velmi pracovně vytížený a pro ukázku mi sdělil, že zrovna dnes „honí jedno dítě a jeho matku“. Na mou otázku jakže „honí“ mi osvětlil, že malé dítě v rámci pravidelného testování sportovních kroužků mělo den před tím pozitivní test a nyní je nutné jej chytit a zavřít do čtrnáctidenní karantény. Zeptala jsem se, pravděpodobně dost hloupě, jestli je dítě nemocné, jestli má nějaké příznaky, rýmu, horečku, únavu…Odvětil že ne, ale to není důležité…

Od té doby na tento zážitek nemohu zapomenout. Přemýšlím kam jsme se jako lidstvo dostali. Kam došla medicína? Ve jménu zdraví odchytáváme zdravé, bezpříznakové lidi, co hůře, malé děti a snažíme se z nich „vyrobit“ nemocné. Pak je zavřeme a vůbec nehledíme na to, že to jsou živé bytosti s nějakými emocemi, které mimo jiné mají významný vliv na jejich imunitní systém. Takže i když daný člověk ve chvíli zavření nemocný není, tak po dobu izolace zcela jistě onemocní. Onemocní steskem, osaměním, ztrátou sociálního kontaktu…

Nezlehčuji to, že je zde nějaký vir, který způsobuje nemoci. Jen přemýšlím, kam se poděl zdravý rozum, kam se poděly všechny vědecké poznatky, kam zmizeli všichni chytří, vzdělaní lidé?

V průběhu roku a půl kdy jsme všichni živeni covidovým strachem. Bohužel se podařilo významně jeho semínka zasít do našeho podvědomí. Semínka strachu už vzklíčila a jako obtížný plevel nás prorůstají. Prorůstají naše těla, naši mysl.

A co se pak děje?

V posledních dnech se začíná populací šířit rýma a kašel. Prostě klasické podzimní virózy a nachlazení. Vlivem různých uzávěrů a sociálních distancí v loňském roce tato pravidelná vlna neproběhla, ale nyní se běžně vrátila.

My jsme však prorostlí plevelem strachu, který nám okamžitě velí, že se jisto jistě jedná o covid a je nutné rychle běžet k lékaři a testovat a stresovat a zavírat. Přestali jsme dělat to základní, co každý věděl již od své maminky, babičky a prababičky.

Když mám rýmu uvařím si čaj, vezmu si acylpyrin a jdu si lehnout. Za tři až pět dní je mi lépe a mohu opět fungovat.

Covidový strach nám zablokoval zdravé selské uvažování. A tak se zbytečně plní čekárny lékařů, kde se opět zvyšuje pravděpodobnost šíření virové nákazy, nákazy klasického podzimního nachlazení.

Říkáte si, „…a co když to je opravdu covid…“? Co myslíte, že vám lékař předepíše mimo karantény? Doporučuji všem najít si rozhovory s prof. MUDr. Jiřím Beranem, ředitelem a vedoucím lékařem centra očkování a cestovní medicíny v Hradci Králové. Pochopíte, že pokud jste covid pozitivní a máte příznaky jako u klasického nachlazení či chřipky, tak je nejdůležitější :

uvařit si čaj, vzít si acylpyrin a jít si lehnout

Říkáte si: …a co ti všichni bezpříznakoví přenašeči“? To je velmi zajímavý termín, který se ujal až v době covidové. Všichni jsme stále a celý život bezpříznakoví přenašeči, jelikož v nás žijí stovky, tisíce, desetitisíce virů, bakterií, parazitů. Náš imunitní systém je běžně každou minutu, každou sekundu udržuje „na uzdě“. Jestliže máte v pořádku imunitní systém, tak nejste nemocní ani vy ani ti kolem vás. I oni se běžně setkávají s viry, bakteriemi i parazity ze svého okolí.

K čemu jsem dospěla při mém zamyšlení? Že je potřeba se chovat tak, jak mě učila moje babička.

Jsi nemocná? Zůstaň doma a vylež se! Neroznášej to jinam. Užívej bylinné přípravky a za pár dní budeš fit. Dnes bych k tomu přidala: „Vezmi si přírodní céčko na ředění krve, protože pokud by to byl koronavirus, tak by ti mohl udělat zánět cévní stěny a trombózu. Ta ti však s céčkem nebo acylpyrinem nehrozí, jelikož oba přípravky ředí krev“.

Přeji vám krásný, prosluněný podzim v kruhu rodiny, přátel s úsměvem a radostí.

 

Můj tip:

prevence: kapsle Céčko + Dračí krev

           podzimní viróza: čaj Nastydnutí + kapsle Céčko + tinktura z pupenů Lichořeřišnice + kapsle Ochránce

Odebírejte novinky z mého blogu

Přihlaste se k odběru novinek na mém blogu a zůstaňte se mnou ve spojení. Jakmile tu bude něco nového, budete o tom vědět mezi prvními.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů.