Přírodní léčba alergií.

S jarem rozkvetou nejen louky a sady, ale objeví se také mnoho alergenů k pramalé radosti dnes už bohužel celé armády alergiků. Patříte mezi ně? Pak si přečtěte naše tipy.

Co je alergie

Alergie je definována jako nepřiměřená odpověď našeho imunitního systému na běžné látky z okolního prostředí, které by nám neměly vadit, ale vadí.

Tyto látky se označují jako alergeny a aktivují protilátky ze skupiny imunoglobulinu IgG a dochází k jejich zvýšené tvorbě. Toto spustí některou z alergických reakcí, která může být banální, ale na druhou stranu může ohrozit váš život.

Kde alergie začíná

Klasická medicína většinou uvádí, že důvody a vznik alergií není přesně znám. Z pohledu přírodní medicíny pracujeme s tím, že základem alergií jsou problémy ve střevech a také v játrech.

Střevní výstelku tvoří miliarda buněk epitelu, který vytváří bariéru mezi vnějším prostředím a vnitřkem střeva. Střeva jsou domovem triliónů bakterií, které hrají důležitou roli nejenom při štěpení živin, ale hlavně ovlivňují efektivnost našeho imunitního systému.

Jemnou výstelku střev lze velmi jednoduše poškodit. Nejčastějšími viníky bývají alkohol, antibiotika, analgetika a jiné léky. Potom je tu také skutečnost, že konzumujeme příliš mnoho lepku, cukru a mléka. Tyto všechny složky potravy mají velmi silný alergenní potenciál.

Výsledkem je, že některé bílkoviny z naší stravy, které se normálně štěpí na základní částice – aminokyseliny, jsou schopné přecházet poškozenou střevní stěnou přímo do krevního řečiště. Tam je imunitní systém identifikuje jako cizorodou látku a napadne je.

Takto vznikají potravinové alergie, ale i celá řada jiných typů alergií jako třeba na pyly, trávy či zvířecí srst. Zvláštní oblastí jsou vrozené typy silných potravinových alergií, např. na ořechy. Ty aktivují imunoglobuliny IgE, a tato reakce může mít fatální následky.

Projevy alergie

K nejběžnějším projevům patří alergická rýma, která může být v časném jarním období zaměňovaná za projevy nachlazení. Dále zánět spojivek, svědění a otok očí nebo pocit zaplnění až bolesti v uších, který je způsobený chronickým zánětem čelních dutin a následně Eustachovy trubice.

Alergie se často projevuje i přes kůži jako různé typy zarudnutí pokožky, svědění kůže, kopřivky až po atopický ekzém. Velmi často se alergie projevují přes horní cesty dýchací a plíce. Chronická dušnost, chronický kašel, chronické záněty horních cest dýchacích až astma, to vše jsou alergie.

Dále můžeme mít projevy, které si v první fázi s alergiemi vůbec nemusíme spojit. Mohou to být trávicí obtížestřídavé průjmy a zácpynedostatek vitamínů a minerálů v organismu, vypadávání vlasůbolesti kloubů či chronická únava. Tyto projevy většinou souvisí s potravinovými alergiemi.

Specifickými druhy alergií jsou sluneční alergie a chladová alergie.

Alergické projevy se mohou v průběhu života měnit a také se jich může projevovat několik zároveň.

Image 1

Jak na alergie?

Léky, které se běžně užívají, alergie neléčí, ale zmírňují alergické projevy. Pokud chceme alergie efektivně léčit, je nutné jít k místu jejich vzniku, a to jsou střeva a játra.

Přírodní léčba v tomto případě působí harmonizačně na celý organismus pacienta, který při dlouhodobém užívání přípravků postupně mění svoji reaktivitu na zevní svět. Alergické projevy se zmírňují až do té míry, že může dojít k jejich vymizení (výjimkou jsou silné vrozené potravinové alergie).

Při léčbě je nutné kombinovat jednotlivé přípravky, které jsou složeny hlavně z extraktů léčivých hub a rostlin, ale i z dalších látek. Dále je velmi důležitá intenzivní spolupráce pacienta při úpravě stravy a celkového životního stylu.

Úprava stravy

 • minimální množství přidaného cukru
 • nepít kravské mléko a alkohol
 • omezit příjem lepku a přidaných chemikálií ve stravě
 • i léky při léčbě hrají významnou roli – jejich zbytečné užívání léčbu alergií blokuje

Pomáhají byliny i houby

Z přírodních preparátů hrají při léčbě alergií významnou roli byliny a medicinální houby. Jaké to jsou?

Rdesno mnohokvěté

 • Působí velmi účinně proti různým druhům alergií, poruch imunity i při ekzémech a potravinové nesnášenlivosti.
 • Významně regeneruje játra a zlepšuje fungování střev, podporuje trávení.

Žampion mandlový

 • Velmi dobře působí při kožních a průduškových alergiích.
 • Používá se i u autoimunitních chorob.

Perilla křovitá

 • Velmi dobře působí na alergie, problémy s dýcháním, na astma
 • Efektivně působí proti parazitům.

Obě byliny a medicinální houbu najdete v účinném poměru a skvělé kvalitě v přípravku Pylergen

Pupeny ovocného keře černého rybízu

 • Mají velmi zvláštní účinek – v organismu vykazují přirozený kortikoidový efekt.
 • To znamená, že velmi intenzivně harmonizují imunitní systém, působí proti alergickým reakcím, svědivému ekzému, snižují zánětlivé reakce v těle.
 • Působí také na otoky, revmatické projevy, záněty v oblasti uší, mandlí a krku.
 • Jejich působení je velmi rychlé a efektivní.

Objevte tinkturu z pupenů černého rybízu vyráběnou podle tradiční gemmoterapeutické receptury

Kopřiva dvoudomá

 • Nejvýznamnější bylina při léčbě alergií.
 • Má velmi silný protialergický účinek na všechny typy alergií.
 • Je vhodné ji pít společně ve směsi s jinými bylinami podobného účinku.

I bylinný čaj může významně snížit alergickou reakci. Vyzkoušejte Pylergen, čaj s obsahem kopřivy

Kombinací vhodných přírodních preparátů, úpravou stravy a životního stylu je možné alergie velmi efektivně léčit. Vyjímkou jsou vrozené potravinové alergie např. na ořechy.

Základní bylinná sestava na zmírnění alergických reakcí 

Střídejte po dni čaje Játra a Pylergen a k tomu denně užívejte kapsle Pylergen a tinkturu z pupenů Černého Rybízu.

Odebírejte novinky z mého blogu

Přihlaste se k odběru novinek na mém blogu a zůstaňte se mnou ve spojení. Jakmile tu bude něco nového, budete o tom vědět mezi prvními.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů.