Reishi – houba zdraví a dlouhověkosti

Říká se, že český národ je národem sběračů hub. Houby rádi sbíráme a konzumujeme v nejrůznějších pokrmech. Málokdo ale ví, že houby jsou nejenom výtečným pokrmem, ale také velmi silným léčivem pro různé neduhy našeho těla.

Jedná se zejména o vzácnější druhy hub, a také o houby, které by běžný houbař asi z lesa domů k přípravě chutné večeře nepřinesl.

Podívejme se na jednu z nich, která nese honosný název Lesklokorka. Její název odráží její vzezření. Tato dřevokazná houba má lesklé, jakoby nalakované plodnice. Lesklokorek je několik druhů. V našich lesích se vyskytuje Lesklokorka jehličnatá, která má také léčebné účinky, nicméně silnější má Lesklokorka lesklá, jejíž původní domovinou je jihovýchodní Asie.

Lesklokorka lesklá nebo-li  Reishi  je léčivá  houba, kterou tradiční čínská medicína využívá pro léčbu různých onemocnění již několik tisíc let. Houba je natolik účinná, že byla původně určena jen pro léčbu císaře a jeho rodiny. Říkali jí „houba dlouhověkosti“.

Jak působí?

Zkoumání blahodárných účinků Reishi se věnují vědečtí pracovníci na celém světě. Reishi dokáže stimulovat a upravovat aktivitu imunitního systému. Jako silný antioxidant umí zpomalovat stárnutí. Také reguluje hladinu cholesterolu v krvi, podává se i u steatózy jater.  Působí jako životabudič, zvyšuje fyzickou a psychickou kondici. Reishi umí tlumit i rozvoj autoimunitních onemocnění např. u revmatoidní artritidy a velmi významně u autoimunitních chorob štítné žlázy. Má silné protirakovinné působení a je vhodná i jako doplněk při chemoterapii či ozařování.

Reishi a alergie

V neposlední řadě bylo též prokázáno, že Reishi dokáže velmi významně ovlivnit alergické reakce v organismu.  Ukazuje se, že Reishi má silné protialergické účinky. Jedna ze studií dokládá, že snižuje uvolnění histaminu z imunitních buněk hrajících úlohu v alergických reakcích. Také bylo doloženo, že v průběhu jejího podávání dochází ke snížení astmatických a kožních projevů u alergií.

Sušená nebo koncentrát

Sušená forma hub pro léčebné účely není tak účinná, jelikož organismus si z této formy nedokáže vzít dostatečné množství léčebných látek. Velmi účinný je koncentrát – extrakt, jehož vstřebatelnost pro organismus je velmi vysoká. Koncentrát vzniká luhováním houby v luhovacím mediu, kterým je nejčastěji voda. Silný výluh, který obsahuje koncentrovaný komplex účinných látek obsažených v houbě je speciální technologií vysušen na prášek. Tento prášek se pak dávkuje do jednotlivých kapslí.

Kombinace hub

Pro zvýšení blahodárných účinků přírodních hub se používá vzájemná kombinace dvou až tří druhů. Houby je také možné kombinovat s bylinami i s vitamíny a minerály.

Skvělou vlastností přírodních hub je, že na ně nevznikají reakce a působí synergicky s ostatními přírodními produkty.

Nyní už víte jaké poklady skrývají naše lesy!

 

V jakém výrobku najdete: kapsle Reishi s jitrocelem a zinkem, kapsle Štítná žláza, Serafínkův dětský sirup

Odebírejte novinky z mého blogu

Přihlaste se k odběru novinek na mém blogu a zůstaňte se mnou ve spojení. Jakmile tu bude něco nového, budete o tom vědět mezi prvními.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů.