Rýma, kašel, rýma, kašel…

…jako dětská říkanka tato slova rezonují éterem. Kdo má ve své rodině, ve svém okolí malé děti, tak přesně ví, o čem píši.

Děti jsou velmi citlivým barometrem rodiny, společnosti. Zkusme se zamyslet nad tím, čím vším za poslední rok, rok a půl musely procházet.

Opakované testování výtěry z nosu, při kterých se narušuje přirozená obranná sliznice v oblasti dýchacích cest. Takto zraněná sliznice nemůže určitou dobu plnit svoji funkci štítu, bariéry před viry a bakteriemi. A než se stačí zahojit, tak je opět narušena. V tu dobu na ní útočí celá řada patogenů jak z okolí, tak bohužel i vlastních patogenů, které dítě vydechuje do roušky. Zahojení sliznice trvá určitou dobu a obnova přirozeného chodu imunitního systému také. Nicméně on k tomu potřebuje podporující podmínky. Nestačí jen užívat „céčko“ a „déčko“. Je potřeba daleko víc.

Počítač, modré světlo, které vydává a také řada informací, které se v něm dají najít k vývoji dětské osobnosti vůbec nepřispívá. Hodiny, které děti musely strávit u počítačů se nesmazatelně zapíšou do jejich psychiky, do jejich imunitního systému.

Také mají druhotný efekt. Efekt téměř nulového pohybu. Při pohybu se vytváří hormony dobré nálady a také se posiluje imunitní systém. To vše jsme našim dětem vzali. Nemluvě o postupně se zhoršujících jídelních návycích, které začaly gradovat buď směrem k přejídání se a k nezdravým potravinám nebo i opačným směrem, a to k hladovění.

Rodinné prostředí. Co přesně napsat? Neznám rodinu ve svém okolí, které by se téměř dvouletá covidová situace nedotkla. Často se rodinné vztahy začaly vyhrocovat, a to nejenom mezi partnery, ale také i s rodiči a prarodiči. Co na to dětská psychika? Myslíte si, že když se nehádáte před dítětem, že o tom neví? Ví, a moc době. Cítí to! Ovšem tyto jeho pocity, emoce silně narušují nejenom jeho psychiku, ale i imunitu.

A tak mi na email neustále chodí dotazy. Co mám dělat moje dcera, syn mají neustále rýmu, neustále kašlou…možná mají covid? Strach z tohoto onemocnění je tak mocný, že se úplně zapomíná na to, že existuje obyčejné nachlazení, rýma, chřipka, ale třeba i zánět průdušek. A malé děti už tento strach mají také. Sice přesně neví, co to je, ale bojí se.

Před několika týdny mi přišla do poradny maminka se šestiletou dcerou s chronickými bolestmi břicha, abych zjistila, proč jí bříško bolí. Během krátkého rozhovoru to bylo jasné. Dívenka každý den vstávala s obrovským strachem, že bude při testech pozitivní, a že jí zavřou samotnou do nějaké místnosti, a že se tam bude bát. Bohužel její maminka byla v takovém napětí, že ani nezvládla si se svojí dcerou v klidu popovídat, aby sama přišla na její strachy a aby jí dokázala uklidnit.

Celým předchozím textem se jako červená niť line slovo stres a imunita. To, že psychika má silný vliv na náš imunitní systém jsme snad již za poslední dva roky pochopili. Nicméně naše chování ve vztahu k ní se moc nezměnilo. A co hůř, vše přenášíme na své děti.

Nyní prosím za všechny malé vystrašené děti, které se už nebojí čertů, vodníků a hastrmanů, ale bojí se něčeho pro ně imaginárního, co dospělí nazývají covid, prosím za ně…

Dejte svým dětem pocit klidu, bezpečí a lásky. Dejte jim možnost volně dýchat, běhat v lese mezi stromy, hrát si a smát se. Chraňte je před celospolečenskou hypnózou zvanou covid, ta do dětského světa nepatří. Vnímejte své děti, nalaďte se na jejich vlnu, oni vědí, co jim dělá dobře. Oni jsou často moudřejší, než my dospělí!

 

Pokud vám stále chybí moje rada co jim dávat za bylinky, tak vězte, že někdy méně je více. Myslím si, že vaše děti v tuto chvíli potřebují zejména podporu psychiky.

 

Děti od 1 roku do 6-ti letSerafínkův dětský sirup ( imunita) + tinktura z pupenů Lípa (uklidnění). Tinkturu je nutné nakapat do malého množství horké vody aby se odpařil alkohol.

V případě kašle je možné doplnit čajovým koncentrátem Průdušky a plíce

Děti od 6-ti do 12 letIMUNOfungin BIO ( imunita) + kapsle Pohoda jednu večer ( uklidnění) a také Omega 3

V případě kašle je možné doplnit čajovým koncentrátem Průdušky a plíce

Odebírejte novinky z mého blogu

Přihlaste se k odběru novinek na mém blogu a zůstaňte se mnou ve spojení. Jakmile tu bude něco nového, budete o tom vědět mezi prvními.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů.