Semafor života

Určitě to znáte všichni. Dlouho víte nebo cítíte, že byste měli změnit nějakou svojí životní situaci nebo aktivitu. Už v ní žijete tak dlouho, že vás začíná nějakým způsobem omezovat nebo vám ubližovat. Ale jde to těžko. A tak váháte, čekáte a jedete stále ve svých kolejích. A najednou se to stane…prostě vás to zastaví!

Dlouhé roky jezdím za svými klienty z Mariánských Lázní do Plzně, do Prahy a jiných měst. Cestu už znám zpaměti a možná bych jí v autě dokázala odřídit i se zavřenýma očima. Jediné, co se mění v průběhu těch let je hustota dopravy, které je stále větší a větší.

Letos se však stalo něco zvláštního. Na mojí vyježděné trase se na jaře objevily semafory. Začala se opravovat silnice. Po několika dnech na jiném místě další a po několika týdnech na dalším místě ještě jedny. Takže moje poklidná známá cesta se změnila na pravidelné zastávky a čekání na semaforech.

Vždy, jsem k nim přijížděla s nadějí, že se mi podaří rychle projet na zelenou, ale pokaždé se chvilku přede mnou rozsvítila červená. Zastavila mě! A znova a znova a znova. Stále jsem čekala na červenou.

Jednoho letního večera jsem se vracela unavená z poradny v Praze a semafor mě opět zastavil. Opět červená. Seděla jsem ve stojícím autě mezi vonícími loukami a lesy a nikde nikdo. V tu chvíli mi přišla mi do hlavy myšlenka. Proč mě stále zastavují? Proč ani jednou za několik měsíců neprojedu plynule na zelenou? Podvědomě jsem to věděla už dávno. Jen to vyslovit a uvědomit si to, přijmout to. Jsem unavená, vyčerpaná z neustálého dojíždění. Nemohu se klientům věnovat s dostatečnou péčí a energií a trpí tím i mé tělo a duše.

Děkuji! Dostala jsem signál, že musím zastavit a udělat změnu. Pokud jej neuposlechnu, tak je velmi pravděpodobné, že onemocním. To je totiž přirozená obrana těla, když už prostě nemůže. Jen překonat strach ze změny. To zvládnu!

Vím, že život nás vždy podpoří, pokud jdeme po správné cestě, ale pokaždé mě to znova udiví a příjemně překvapí. Po mém vědomém pojmenování situace, uvědomění si její závažnosti se začaly v mém životě dít pozitivní věci. Během krátké doby jsem dostala úžasnou nabídku na exkluzivní prostory pro moji poradnu v Mariánských Lázních. A vše potřebné už šlo ráz na ráz.

Prostě život mi ukázal, že moje životní etapa, kdy jsem dvacet let jezdila za svými klienty po celé České republice se naplnila a je potřeba se posunout dál. Byl to velký krok do neznáma, ale věřím, že si lidé cestu ke mně najdou. Už teď se na vás všechny těším!

Nebojte se dělat ve svém životě změny! Poslouchejte své podvědomí, to ví, co je pro vás dobré. Potom budete zdraví a šťastní.

Odebírejte novinky z mého blogu

Přihlaste se k odběru novinek na mém blogu a zůstaňte se mnou ve spojení. Jakmile tu bude něco nového, budete o tom vědět mezi prvními.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů.