Síla afirmace a podvědomí

Nedávno si mi jedna paní stěžovala, že jí žádné afirmace a meditace nefungují. Přečetla mnoho knih a vyzkoušela hodně věcí, ale nic jí nefunguje. Bohužel není sama. Vzpomněla jsem si na své začátky. S knihou Miluj svůj život jsem usínala i vstávala a následně s desítkami jí podobných. Opakovala jsem napsané afirmace a stále nic…Nevzdala jsem se!

Postupem času, tréninkem a díky dalším knihám a učitelům jsem přišla na to, co vám chci nyní předat.

Myšlenka, afirmace (posilující prohlášení), meditace mají obrovskou sílu a fungují, ale je potřeba dodržet několik zásad.

  1. Vyberte si jednu jedinou afirmaci, která přesně odráží to, co v tuto chvíli chcete řešit. Můžeme třeba řešit nemocná střeva.
  2. Tato afirmace musí být jednoduchá, dobře zapamatovatelná. Např. Jsem zdravá, je mi dobře, má střeva fungují na 100%. Více totiž naše podvědomí není schopné přijmout. Jakmile opakujete afirmace o několika větách, tak se vám v podvědomí uloží velmi těžko.
  3. S afirmací je nutné, abyste se emocionálně ztotožnili. Co to znamená? Pozitivní prohlášení vám musí „sedět“, je potřeba, abyste cítili, že to je ono. „ano, to je ono, to chci, tak to cítím…“ Tato pozitivní emoce je jako letecký benzín, který jí „vynese do oblak“. Prostě bude fungovat. Jestliže emoce chybí, je to jen školní odříkávání nějaké básničky. Pak nic nefunguje.
  4. Afirmaci si ukládejte do podvědomí soustředěným stálým opakováním. Může to být samozřejmě v klidu v meditaci. Může to ale být i u činností, kde není nutné přemýšlet, u činností, které děláte automaticky. (běh, mytí nádobí, luxování nebo cestování v tramvaji či vlaku). V průběhu dne je řada chvil a momentů, kdy si můžete afirmaci ukládat, aniž by o tom někdo v okolí věděl.
  5. Afirmace se vám uloží do podvědomí nejdříve za 21 dní. Avšak po tuto dobu je nutné opakovat jen tu jednu na začátku vybranou afirmaci, a to ve stále stejné podobě. Pochybujete o tom? Představte si, že vaše malé pětileté dítě, budete chtít naučit najednou plavat, jezdit na kole a bruslit. Neustále jej budete přesouvat z jedné činnosti na druhou. Možná se někdy tyto sporty naučí, ale bude mu to trvat hodně dlouho a asi je nikdy nebude umět pořádně. Lepší přeci je se nejdříve určitou dobu soustředit na správnou jízdu na kole a pak, až jí už dělám automaticky se můžu začít učit bruslit.

Přeji vám hodně úspěchů a nevzdávejte to! Sledujte dál můj blog. Podělím se s vámi o svoje osobní zážitky a zkušenosti.

Odebírejte novinky z mého blogu

Přihlaste se k odběru novinek na mém blogu a zůstaňte se mnou ve spojení. Jakmile tu bude něco nového, budete o tom vědět mezi prvními.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů.