Zamyšlení nad „koronavirem“ aneb co dělat

Včera přišla do mojí poradny paní a s milým úsměvem mi oznámila, že ten den ráno u nich ve firmě vyhlásili karanténu, kvůli pravděpodobně nakaženému kolegovi. Nicméně ona se ještě rychle sebrala a jela veřejnou dopravou ke mně do poradny, jelikož dle jejích slov, měla přeci zaplacenou zálohu na termín….

Byla jsem opravdu v šoku. Uvědomila jsem si na tomto jednoduchém případu, jak hodně máme v rukou šíření infekce koronaviru my sami. Jak naším nezodpovědným chováním ohrožujeme zdraví a životy druhých lidí.

Vzpomněla jsem si na školní léta, kdy nás učili, jak se chovat při chemickém útoku, při biologickém útoku a neustále jsme měli tzv. branná cvičení. Vůbec netoužím po tom, aby se tato doba vrátila. Jen mě napadlo, jak by nám všem asi prospělo obdobné znalosti mít a zejména se jimi řídit.

Doba vychovává „dravce“. Nutí lidi k výkonu, nutí je, aby se prosadili v životě a v práci. Oni pak ale zapomínají, že stále žijí v komunitě, a že je potřeba se v komunitě nějak chovat. Zlehčování celé situace ztíží život nám všem. Zodpovědným chováním pomůžeme nejenom druhým, ale také sobě a své rodině.

Zkusme situaci, který nás nutí více být doma se svými blízkými a rodinou brát pozitivně. Rodinný život se pod vlivem práce a některé zábavy začíná vytrácet. Děti bývají ze školy voženy na stovky kroužků a večer padají do postelí unavení a přetažení. Nemají čas žít citový život se svými rodiči.

Zkusme tuto situaci vzít jako dar. Dar nutnosti se zastavit a ztišit. Je to těžké! V naší rozběhané a hektické době budeme mít stále tendenci ještě několik dní běhat jako ty malé myšky v kolečku. Nicméně jsem přesvědčena, že většina z vás se pomalu zastaví a najednou uvidí ty krásy kolem sebe.

Třeba to, že už začaly zpívat ptáci a každé ráno nás svými trylky budí, že země začala vonět, že stromy začínají pučet. Využijte toto zastavení na vycházky do přírody. Příroda je nejlepší lék.

A když mluvím o léku…Neustále se mi množí dotazy, co na koronavirus. Je to virus. Takže přímo na něj nic nefunguje už jen z principu chování virů. Ale nezoufejte! Naše tělo je „sestrojené“ tak, aby odolávalo virům i bakteriím, které jsou tu s námi od pradávna. Jen mu musíme dát šanci.

Když ke mně domů přijde nějaká návštěva a vidí u nás v kuchyni poličku s přírodními preparáty, tak je mírně řečeno v šoku. „To vše bereš?“ ptají se. „Ne všechno ne, jen něco. Stále pomáhám svému tělu“ odpovídám. Už roky se mi to vyplácí.

Doba není úplně jednoduchá. Mám náročnou práci, při které je zatíženo moje tělo i psychika. Přípravky na podporu imunity užívám celou zimu, preventivně. Vím, že chemické „céčko“ nestačí. Potřebuji svůj imunitní systém vyživovat, aby mě podpořil až přijde nějaká chřipková epidemie či třeba „koronavirus“. Netvrdím, že nemohu onemocnět, ale průběh je vždy téměř neznatelný. Opravdu nemocná s teplotami jsem byla naposledy snad jako dítě.

Ptáte se, co nyní užívám? IMUNOfungin BIO a Ochránce. Vím, že tato kombinace je hodně silná. Beru maximální dávky. 4x denně IMUNOfungin BIO a 4 kapsle Ochránce za den. Obsažené betaglukany vyživují bílé krvinky. Jitrocel působí na kondici plic a průdušek, extrakt z grepu bojuje s viry. Prostě mi tato kombinace funguje.

A víte také co užívám? Plnými doušky užívám energii lesa a přírody. Chodím na procházky a těším se z neplánovaného volna. Využívám jej na zklidnění a meditaci v pohybu, v přírodě.

Zkuste to také. Je to super!

 

Odebírejte novinky z mého blogu

Přihlaste se k odběru novinek na mém blogu a zůstaňte se mnou ve spojení. Jakmile tu bude něco nového, budete o tom vědět mezi prvními.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů.