Post – covid syndrom

…necítím se dobře, jsem unavený, mám změny nálady, bolí mě hlava a svaly, mám asi boreliózu, trpím chronickým kašlem a zánětem průdušek, mám trávicí obtíže, zhoršil se mi zrak…

Nejsem vědec a nedisponuji vědeckými výzkumy, ale jsem praktik, který se denně setkává se svými klienty a má před sebou velký vzorek lidí. V průběhu posledního roku se obtíže a onemocnění, se kterými mě převážná část lidí navštěvuje zásadně změnila. V posledním zhruba roce začínají převládat boreliózy, autoimunitní choroby, aktivace nemocí způsobených herpes viry či růst různých novotvarů typu myomy, cysty a jiné nádory.

Časté jsou obtíže typu bolesti hlavy a páteře, bolesti svalů, celková únava a psychické obtíže.  Jsou to typicky neurologické problémy ukazující na tzv. neuroboreliózu.

Lidé si od lékaře vyslechnou právě diagnózu borelióza, i když si vůbec nejsou vědomi, že by měli klíště, a navíc je zima. Užívají několik týdnů antibiotika, stav se mírně zlepší, ale po čase opět dojde ke zhoršení.

Tito lidé mívají jedno společné. Prodělali onemocnění Covid 19, a to v mírně formě nebo byli na očkování. Obtíže se jim začnou pak projevovat až po 1-3 měsících.

Nedalo mi to a začala jsem hledat zahraniční studie tzv. postcovidového syndromu. Narazila jsem na skvělé stránky, kde je vše krásně vysvětleno, přesně tak, jak já to vnímám ve své praxi. Článek najdete zde.

Post – covid syndrom

Onemocnění Covid 19 způsobí v organismu reakci, která nedovolí imunitním buňkám – T lymfocytům – správně reagovat a celkově kvalitu těchto buněk mění. Tím dochází v organismu ke snížené buněčné imunitě a k nástupu chronického zánětu v těle, který následně přechází do autoimunitního zánětu, kdy tělo začíná likvidovat své vlastní tkáně. Také dochází k nastartování růstu některých novotvarů.

Ve chvíli snížené buněčné imunity může docházet k aktivaci různých patogenů v organismu. V našem těle se nachází celá armáda virů a bakterií, včetně tzv. „parazitujících bakterií“ jako jsou třeba chlamýdie či borelie. Právě v okamžiku nedostatečné práce T-lymfocytů a chronického zánětu, je imunitní systém přestává hlídat a oni se mohou v našem těle aktivovat. Člověk pak začne pociťovat příznaky boreliózy, ale i příznaky infekce chlamydiemi jako je chronický kašel či obtíže v oblasti pohlavních orgánů. Často se aktivují i herpes viry, které mohou způsobovat nejenom opary ale i různé svalové a nervové bolesti. O aktivaci EB virů jsem již psala zde.

Celkový chronický zánět v těle pak předurčuje rozvoj dalších onemocnění jako jsou záněty v oblasti kardiovaskulárního systému, problémy se zrakem způsobené záněty drobných cévek v oku, záněty štítné žlázy, slinivky, nedostatečnost funkce ledvin, záněty nervů, záněty střev. Všechna tato onemocnění mají jedno společné. Nedostatečnou funkci buněčné imunity.

Celkově onemocnění Covid 19 a jeho další mutace vůbec není prozkoumané a vědci z celého světa objevují nové a nové skutečnosti s ním spojené. Dle mého názoru vůbec není možné tvrdit je to tak a tak a pokud uděláte toto, tak budete zdraví.

Nikdo neví jak se virus bude dál vyvíjet a nikdo neví co přesně v organismu dělá. Nemá smysl se stresovat neustálým sledováním a hodnocením situace spojené s covidem. Co má však smysl, a to velký, je pomáhat buňkám svého imunitního systému. Tady je cesta!

Jak pomáhat imunitě?

Představa, že si na jeden, dva měsíce vezmu „céčko a déčko“ je mylná. V tento čas je nutné podporovat buňky imunitního systému dlouhodobě, řekla bych stabilně. Vědeckými studiemi bylo prokázáno, že betaglukany z hub slouží jako „výživa“ buňkám imunitního systému, a to zejména T lymfocytům. Právě těm T – lymfocytům, které jsou nemocí ničeny!

Velmi se mi v praxi osvědčuje kombinace hub jako jsou AgaricusCoriolus. Často k nim přidávám i amazonskou bylinu Vilcacora. Toto tvoří základ na podporu imunity. Následně můžete přidat vitamíny D,B,C ( jen v přírodní formě). Skvělý je také zinek a selen.

Můj osvědčený tip:

Střídejte po měsíci kombinace:

Dospělí I. Agaricus + Coriolus + Multiserafin. 

Dospělí II. IMUNOfungin BIO + Vilcacora + Multiserafin

Děti 1-3 roky – Serafínkův dětský sirup + čajový koncentrát Průdušky a plíce

Děti 3-12 let – IMUNOfungin BIO + Multiserafin

 

Odebírejte novinky z mého blogu

Přihlaste se k odběru novinek na mém blogu a zůstaňte se mnou ve spojení. Jakmile tu bude něco nového, budete o tom vědět mezi prvními.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů.