Vnímejte signály těla

Bolí mě hlava, vezmu si tabletku. Bolí mě záda, vezmu si tabletku. Jsem unavený, vezmu si nějaký stimulant…je vám to povědomé?

Naše tělo, náš organismus je dokonalý. Vše, co se v něm děje má nějaký svůj smysl a řád. To, že my to nechápeme, nebo to nechceme chápat, ještě neznamená, že to není, nebo že to je špatně.

Jakákoliv bolest je signálem těla, že je něco špatně. Pokud sáhneme na horká kamna, tak nám bolest dá jasný a rychlý signál, že v tomto stavu nemáme setrvávat, jelikož bychom sobě, resp. na těle napáchali velké škody. Takže uskočíme.

Pokud nás začnou bolet záda například z toho, že celý den sedíme, a to ještě křivě, tak nám bolest dává jasný signál, že máme tuto polohu, tento stav změnit. Jestliže si však ve fázi prvotní bolesti vezmeme lék na tlumení bolesti, tak přestaneme signál cítit, tudíž si dané místo „bezbolestně“ zatěžujeme dál až do fáze návratného poškození. Pak se divíme, jak se zvyšuje procento operací páteře.

A co bolesti hlavy? Řekl nám někdy někdo, třeba ve škole či v ordinaci lékaře, že bychom se vždy, když nás bolí hlava měli zamyslet nad tím, proč nás bolí, a hlavně to pak změnit?

Většina z nás má naučený model tabletky proti bolesti bez přemýšlení proč to je. A tak polykáme desítky, někdo i stovky tablet ročně. Tlumíme tím jen přirozené signály těla, které nám třeba říkají: nerozčiluj se tak, nepij tolik alkohol, choď včas spát, běž na masáž, začni sportovat, přestaň užívat hormonální antikoncepci…

Novodobou epidemií se stávají různé formy zánětů střev. Lidé, pracující v oblasti přírodní léčby tento trend pozorují už několik let. Nyní však začíná už i konvenční medicína bít na poplach. Není přeci normální, aby už děti školního a předškolního věku trpěly na záněty střev.

Proč tomu tak je? Opět nevnímáme signály našeho těla. Pokud sníme nějaký pokrm, vypijeme nápoj a není nám komfortně v oblasti trávicího traktu, tak nepřemýšlíme nad tím, že to jídlo svojí kvalitou či složením asi nebylo moc dobré, a že bychom jej příště neměli jíst. Prostě si vezmeme jeden z léků, který nám nabízí desítky reklamních spotů nejenom v rámci pořadů pro dospěle, ale i u dětských pořadů. Vždyť to je normální. Nacpi se a pak si „lupni“ tabletku, ať ti není „blbě“.

Co však v tu chvíli dělají chudáci střeva. Bojují s chemikáliemi z pokrmů obohacených glutamáty, přemírou solí, dochucovadel a barviv. Bojují s nadbytkem alkoholu a cukrů, které mimo jiné podněcují kvašení a růst plísní ve střevech. (Víte, že je přidaný cukr i mléce pro kojence)? Bojují s chemikáliemi z léků nejenom na bolest, ale i hormonální antikoncepce, antibiotik, léků na rýmu, na alergie, na cholesterol, na tlak…

Bohužel pro naše střeva to je boj marný. Všechny tyto látky, ale zejména jejich kombinace působí na stěnu našeho střeva jako kyselina. Prostě jí rozleptávají a způsobují zánět a zvýšenou propustnost střev. Mimo to i ničí všechny přirozené bakterie. Dodávaní laktobacilů do střev je pak velmi chabá záplata.

V této souvislosti je potřeba upozornit na to, že všechny laboratoře zkoumají účinky chemických látek v potravinách na tělo jednotlivě. Nikdo nezkoumá, co to s organismem udělá, když všechny tyto látky smícháme dohromady, tak jak tomu v běžném životě je.

Stres. Stresová reakce je přirozenou reakcí našeho organismu. Zajišťuje nám přežití. Pokud však žijeme ve stresu permanentně, tak nás může i zabít. Že to jsou silná slova? Oficiálně na mozkovou mrtvici ročně v ČR zemře kolem 10 tisíc lidí. Bohužel už to nejsou jen staří lidé. Jen v mém okolí se tento problém týká několika osob ve věku 45-50 let.

A věřte, že tělo dávalo dlouho významné signály, že je přetížené, že potřebuje ubrat. Pokud je však nerespektujeme, může nás postihnout i toto závažné onemocnění.

Signály tělo jsou tu proto, aby nás chránily. Milujme tedy své tělo a naslouchejme mu. Odměna je úžasná – zdraví!

 

Odebírejte novinky z mého blogu

Přihlaste se k odběru novinek na mém blogu a zůstaňte se mnou ve spojení. Jakmile tu bude něco nového, budete o tom vědět mezi prvními.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů.